TURYSTYKA A RYNEK PRACY
Dodane przez magdam dnia 24 listopad 2016
NOWE TRASY TO KORZYŚCI

Lotnisko w Kopenhadze w ciągu ostatniej dekady zyskało mnóstwo nowych kierunków i połączeń lotniczych, a to się opłaca. W Danii powstało dzięki temu tysiące miejsc pracy.

W ciągu ostatniej dekady Københavns Lufthavn otworzył 56 nowych tras łączących kopenhaski airport z wieloma lotniskami na świecie, co bardzo rozwinęło duńską branżę turystyczną. Przez dziesięć ostatnich lat liczba zagranicznych ...


Rozszerzona zawartość newsa
NOWE TRASY TO KORZYŚCI

Lotnisko w Kopenhadze w ciągu ostatniej dekady zyskało mnóstwo nowych kierunków i połączeń lotniczych, a to się opłaca. W Danii powstało dzięki temu tysiące miejsc pracy.

W ciągu ostatniej dekady Københavns Lufthavn otworzył 56 nowych tras łączących kopenhaski airport z wieloma lotniskami na świecie, co bardzo rozwinęło duńską branżę turystyczną. Przez dziesięć ostatnich lat liczba zagranicznych turystów odwiedzających Królestwo Danii wzrosła o około 16 procent, co spowodowało, że coraz częściej poszukuje się chętnych do pracy m.in. w hotelach, restauracjach czy parkach rozrywki. Według analityków z Damvad Analytics wzrost liczby turystów zza granicy pozwolił znaleźć zatrudnienie około 6400 pracownikom, głównie w branży hotelarskiej i restauracyjnej. A to nie koniec.

-Im więcej nowych tras będziemy tworzyć, tym więcej turystów będzie nas odwiedzać - zapowiada Thomas Woldbye, dyrektor administracyjny Københavns Lufthavn, podczas wywiadu dla TV2 Business.

Dania to kierunek, króry coraz chętniej obierają Amerykanie. Głównie dlatego, że ze Stanami Zjednoczonymi jest coraz więcej połączeń bezpośrednich. W samym 2016 roku Kopenhaga utworzyła trzy nowe trasy lotnicze łączące stolicę Danii z USA.

- Nie ulega wątpliwości,że Kopenhaga, mimo że to sympatyczne miasto, nie jest takim "magnesem turystycznym" jak Londyn czy Paryż. Dlatego istotne jest, by stale zwiększać liczbę lotów bezpośrednich ze Stanami -radzi Jacob Pedersen, analityk Sydbank.

Oprócz Amerykanów, największą liczbę przylatujących do Kopenhagi stanowią turyści i biznesmeni z Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch i Holandii.
© foto: Holger Detje/pixabay.com