NIEBAWEM WIZYTA OJCA ŚWIĘTEGO W SZWECJI
Dodane przez admin dnia 13 październik 2016

SZWECJA CZEKA NA PAPIEŻA
Nieco ponad dobę trwać będzie zaplanowana na 31 października i 1 listopada wizyta Ojca Świętego w Szwecji. Franciszek odwiedzi w tym kraju dwa miasta: Malmö i Lund. Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej podało program godzinowy wizyty Franciszka.

Ojciec Święty przyleci do Malmö 31 października przed południem. Na tamtejszym lotnisku międzynarodowym odbędzie się oficjalna ceremonia powitalna. Gościa z Watykanu będzie podejmował ...


Rozszerzona zawartość newsa

SZWECJA CZEKA NA PAPIEŻA

Nieco ponad dobę trwać będzie zaplanowana na 31 października i 1 listopada wizyta Ojca Świętego w Szwecji. Franciszek odwiedzi w tym kraju dwa miasta: Malmö i Lund. Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej podało program godzinowy wizyty Franciszka.

Ojciec Święty przyleci do Malmö 31 października przed południem. Na tamtejszym lotnisku międzynarodowym odbędzie się oficjalna ceremonia powitalna. Gościa z Watykanu będzie podejmował premier Szwecji Sfefan Löfven. Bezpośrednio po tym Papież pojedzie do Lund, gdzie w tamtejszym pałacu Królewskim Kungshuset złoży wizytę rodzinie królewskiej.

Także w Lund odbędą się główne uroczystości związane z rocznicą reformacji. Wczesnym popołudniem Franciszek weźmie udział w modlitwie ekumenicznej w tamtejszej katedrze luterańskiej, podczas której wygłosi homilię. Kolejny akt ekumeniczny, w którym weźmie udział Ojciec Święty, będzie miał miejsce tego samego dnia w Malmö. Pod koniec dnia Papież przyjmie uczestniczące w uroczystościach delegacje innych Kościołów.

W drugim dniu podróży, 1 listopada, Franciszek spotka się ze wspólnotą katolicką. Na stadionie Swedbank w Malmö odprawi rano Mszę. Bezpośrednio po niej uda się na lotnisko, gdzie odbędzie się oficjalna ceremonia pożegnalna, po której powróci do Rzymu.

Za pośrednictwem swojej strony internetowej Polska Misja Katolicka w Kopenhadze informuje wszystkich chętnych o organizacji wyjazdu na spotkanie z Ojcem Świętym do Malmö w dniu 1 listopada. Koszt przejazdu autokarem na miejsce spotkania to jedyne 200 dkk. Każdy pielgrzym zobowiązany jest posiadać bezpłatną wejściówkę upoważniającą do wejścia na stadion Swedbank. Wejściówki rozdysponowane zostały do poszczególnych parafii, warto więc możliwie jak najszybciej zgłosić się do organizatorów celem dokonania rezerwacji takiego biletu. Zgłoszenia przyjmuje o. Sławomir Romanowski (tel. +45 50 26 35 54 lub +45 29 13 85 43).
Przed wyjazdem należy pamiętać o zabraniu z sobą dokumentu tożsamości (dowodu osobistego bądź paszportu), gdyż będzie go trzeba okazać przy wejściu na obiekt.

A tak szczegółowo przedstawia się plan dwudniowej wizyty Ojca Świętego w Szwecji:

Poniedziałek, 31 października

8.20 – Wylot z portu lotniczego Rzym-Fiumicino

11.00 – Przylot do międzynarodowego portu lotniczego w Malmö, gdzie nastąpi oficjalne powitanie Ojca Świętego. Na lotnisku papież odbędzie rozmowę z premierem Szwecji.

13.50 – Wizyta kurtuazyjna u rodziny królewskiej w pałacu Kungshuset w Lund,

14.30 – Wspólna modlitwa ekumeniczna w katedrze luterańskiej w Lund, w czasie której przewidywana jest papieska homilia

16.40 – Spotkanie ekumeniczne na stadionie Malmö Arena w Malmö z przemówieniem Ojca Świętego.

18.10 – Spotkanie z delegacjami ekumenicznymi w Malmö Arena.

Wtorek, 1 listopada

9.30 – Msza św. na terenie Swedbank Stadion w Malmö z papieską homilią

12.30 – Oficjalna uroczystość pożegnalna na terenie międzynarodowego portu lotniczego w Malmö

12.45 – Odlot do Rzymu

15.30 – Przylot na rzymskie lotnisko Ciampino


© foto: pixabay.com