DUŃSKI ZWIĄZEK ZAWODOWY 3F
Dodane przez devil dnia 08 listopad 2012
CHROŃ SWOJE PRAWA WRAZ Z 3F

W Danii większość pracowników przynależy do związków zawodowych. Procent zrzeszenia jest jednym z najwyższych na świecie. Największym związkiem zawodowym w Danii jest 3F. Zasady dotyczące m.in. wynagrodzenia, emerytury i czasu pracy określane są w Danii przez zbiorowe układy pracy. 3F jest ekspertem w zbiorowych układach pracy oraz w ustawodawstwie na rynku pracy.
Związek zrzesza wykwalifikowanych i niewykwalifikowanych ...


Rozszerzona zawartość newsa
CHROŃ SWOJE PRAWA WRAZ Z 3F

W Danii większość pracowników przynależy do związków zawodowych. Procent zrzeszenia jest jednym z najwyższych na świecie. Największym związkiem zawodowym w Danii jest 3F. Zasady dotyczące m.in. wynagrodzenia, emerytury i czasu pracy określane są w Danii przez zbiorowe układy pracy. 3F jest ekspertem w zbiorowych układach pracy oraz w ustawodawstwie na rynku pracy.

Związek zrzesza wykwalifikowanych i niewykwalifikowanych pracowników wielu branż zatrudnionych przez państwowych i prywatnych pracodawców. Członkowie związku pracują m.in. w transporcie, budownictwie, przemyśle, rolnictwie, leśnictwie, ogrodnictwie, sprzątaniu, hotelach i restauracjach, jako gońcy i roznosiciele gazet.


Członkowie 3F mogą uzyskać pomoc w:
-zagwarantowaniu dobrych warunków płacowych i zatrudnieniowych
-doradztwie w sprawie duńskich warunków zatrudnienia i pracy w Danii
-przejrzeniu duńskiej umowy o pracę i doradztwie w sprawie Twoich warunków zatrudnienia
-prawnym rozwiązaniu Twoich zawodowych problemów
-pertraktacji porozumień
-wsparcie w konflikcie dot. porozumienia
-pomoc i doradztwo w sprawie Twojego wynagrodzenia, emerytury i warunków pracy
-pomoc w poprawieniu Twojego środowiska pracy
-pomoc i doradztwo przy ewent. wypadkach przy pracy, nieszczęśliwych chorobach zawodowych lub rehabilitacji
-pomoc w przypadku wstrzymania wypłat lub upadłości
-doradztwo i pomoc w nauce i kontynuacji kształcenia.

Członków 3F wspiera silny związek zawodowy. Związek zawodowy zarówno z sercem jak i rozsądkiem, które wykorzystuje się dla dobra członków.
Tutaj znajdziesz kilka dobrych powodów, abyś został członkiem 3F:

-Otrzymasz wsparcie silnej, demokratycznej organizacji, która działa dla Ciebie – zarówno wtedy, gdy trzeba pertraktować Twoje porozumienie i wynagrodzenie, jak i wtedy, gdy masz problemy w pracy itp.

-Kiedy będziesz miał nowego pracodawcę 3F doradzi Ci w sprawie Twojego kontraktu i świadectwa zatrudnienia.

-3F pomoże Ci odzyskać to, co Twoje, jeśli Twój pracodawca zbankrutuje.

-3F wypłaca zapomogę strajkową, jeśli Twojego pracodawcę obejmie konflikt.

-W wielu miejscach pracy członkowie 3F wybrali swoich mężów zaufania, którzy reprezentują ich interesy. To 3F pertraktuje Twoje warunki płacy i pracy i to 3F ma setki porozumień z poszczególnymi przedsiębiorstwami i organizacjami pracodawców.

-Jeśli zdarzy się wypadek, 3F pomoże Ci w prawidłowym i terminowym zgłoszeniu Twojego wypadku / szkody, abyś mógł otrzymać takie odszkodowanie, do jakiego masz prawo. Jeśli władze nie będą chciały uznać szkody, 3F pomoże Ci w przeprowadzeniu lub jeśli to będzie konieczne - w opłaceniu sprawy sądowej. W wielu przypadkach 3F dotarł nawet do Sądu Najwyższego w celu uzyskania uznania szkody.

-3F posiada szerokie spektrum ofert dla członków. Wszyscy członkowie poniżej 65-67 roku życia są objęci ubezpieczeniem grupowym. Jeśli jesteś objęty porozumieniem, jesteś także objęty regulacją emerytalną. Do tego dochodzi oferta kolektywnego i dlatego też taniego ubezpieczenia wypadkowego w ALKA oraz oferta 3F ubezpieczenia wynagrodzenia. Jest także oferta obejmująca czas wolny. Przykładowo karta LO Pluskortet, która daje Ci zniżki na ubezpieczenia, podróże itp.

-3F jest związkiem zawodowym znajdującym się zawsze w pobliżu, dzięki wielu lokalnym oddziałom, które są zawsze gotowe do udzielenia pomocy i porady. (73 lokalnych oddziałów i 91 biur serwisowych)

-3F nie zajmuje się wyłącznie warunkami płacy i pracy lecz udziela także członkom pomocy w związku z wypadkami przy pracy, chorobami zawodowymi, rehabilitacją itp. W 2011 roku oddziały ściągnęły łącznie 1,9 miliarda koron dla swoich członków.

-3F ma ponad 60 stworzonych przez siebie możliwości kształcenia zawodowego zarówno dla młodych jak i dorosłych. 3F doradzi Ci odnośnie możliwości kształcenia wieczorowego.

-Jeśli zostaniesz bez pracy, pomoc i poradę otrzymasz w oddziałach. Wspólnie z kasą-a (dla bezrobotnych) pomogą Ci w znalezieniu nowej pracy. Nasze lokalne oddziały posiadają szeroką wiedzę na temat lokalnego rynku pracy.

-3F pracuje także politycznie dla Ciebie. Zabiera głos, gdy politycy chcą stworzyć ustawy czy przepisy będące w sprzeczności z interesami członków. Tak dzieje się przykładowo, kiedy atakuje się regulację dotyczącą wcześniejszej emerytury. 3F walczy ponadto o równe płace.


© foto: pixabay.com