Strona główna Ogłoszenia Przydatne linki Kontakt 17 Wrzesień 2019
DANIA ZAOSTRZA PRAWO
ZA POCHWAŁY - UTRATA PASZPORTU

Dania ma już dość imigrantów, którzy uciekają do Syrii, by wziąć udział w dżihadzie. Dlatego też władze pracują nad zaostrzeniem prawa. Kto choćby pochwali terrorystów w internecie, straci paszport.

Władze Danii chcą, by jej obywatele nie mogli brać udziału jako ochotnicy w wojnach domowych w Syrii, Iraku czy Somalii. Prace nad odpowiednią ustawą ...

CO SIĘ STAŁO Z POLSKIM TURYSTĄ?
ZAGINIĘCIE PASAŻERA PROMU

Do niecodziennego incydentu doszło z piątku na sobotę (07.11/08.11. br.) na pokładzie promu Stena Line. Podczas rejsu promu z Gdyni do Karlskrony (Szwecja) załoga stwierdziła brak pasażera, który prawdopodobnie wypadł za burtę liniowca. Sprawę bada policja.

Zaginięcie 31-letniego Polaka zgłosiła załodze jego żona, z którą podróżował. Po dokładnym przeszukaniu jednostki ...

DŁUGO OCZEKIWANA ZMIANA W DUŃSKIM PRAWIE
PODWÓJNE OBYWATELSTWO BĘDZIE MOŻLIWE

Mieszkańcy Danii będą mogli posiadać podwójne obywatelstwo. Po latach dyskusji zgodę na przyjęcie takiego prawa wyraziły partie dysponujące większością głosów w duńskim parlamencie. Podpisały one nawet w tej sprawie specjalne porozumienie.

Jeżeli parlament szybko uchwali ustawę, nowe prawo może obowiązywać za rok. W ten sposób Dania dołączy do większości krajów Unii Europejskiej dopuszczających ...

OSZCZĘDZAJ NA POŁĄCZENIACH TELEFONICZNYCH!
PRE-PAID DLA OBCOKRAJOWCÓW

Obawiasz się, że skandynawskie rachunki telefoniczne zrujnują twoją kieszeń? Dzwoń przez kartę pre-paid. To najprostszy sposób komunikowania się bez wiążących umów i drogiego abonamentu.

Telia, obok Telenoru, jest jednym z największych operatorów telefonii komórkowej w Danii. Oferuje ona swoim użytkownikom dwa rodzaje usług pre-paid, po duńsku zwanych taletid – Telia Talk oraz Telia Ringo. Zaletą pierwszej opcji jest możliwość zasilenia karty ...

POLSKA MISJA KATOLICKA INFORMUJE
REKOLEKCJE Z KSIĘDZEM PIOTREM

Jeszcze tylko do środy 11 grudnia potrwają rekolekcje adwentowe organizowane przez Polską Misję Katolicką w Kopenhadze pod hasłem "Wrócić do samego siebie, by wrócić do Boga". Rekolekcje te prowadzi ceniony duszpasterz akademicki z Warszawy, ks. Piotr Pawlukiewicz, znany między innymi z niedzielnych kazań radiowych transmitowanych z Kościoła Św. Krzyża.

Ksiądz Piotr głosił kazania w wielu miastach Polski, a także ...

ZBLIŻA SIĘ SILNY WIATR!
DANIA CZEKA NA HURAGAN

Niepokojące prognozy pogody napływają z instytutów meteorologicznych w północnej Europie. Według Duńskiego Instytutu Meteorologicznego jeszcze dziś w zachodnie wybrzeże Półwyspu Jutlandzkiego ma uderzyć huragan o niebezpiecznie dużej sile.

Wichura może wyrządzić poważne szkody, dlatego w skandynawskich mediach nadawane są komunikaty apelujące o ostrożność ...

ŻYJ I PRACUJ W BILLUND
BILLUND SZUKA MIESZKAŃCÓW

Władze jednej z najbardziej rozpoznawalnych gmin w Danii, gminy Billund, znanej przede wszystkim z Parku Rozrywki LEGOLAND, zamierzają zachęcić pracujących lub zamierzających podjąć tam pracę imigrantów do osiedlenia się na terenie gminy na stałe.

W chwili obecnej większość pracowników zatrudnionych na terenie gminy stanowią osoby ...

MSZ LIKWIDUJE KONSULAT GENERALNY
ZNIKA PLACÓWKA RP W MALMÖ

Ministerstwo Spraw Zagranicznych podjęło decyzję o likwidacji konsulatu generalnego w Malmoe - podano na stronie internetowej polskiej placówki dyplomatycznej w Szwecji. Proces zamykania konsulatu potrwa do 30 czerwca 2013 roku.

- Na razie nie wiemy, kiedy przestaniemy obsługiwać interesantów - powiedział konsul generalny w Malmoe Stanisław Cygnarowski. - Decyzja o zamknięciu konsulatu związana jest ...

DUŃSKI ZWIĄZEK ZAWODOWY 3F
CHROŃ SWOJE PRAWA WRAZ Z 3F

W Danii większość pracowników przynależy do związków zawodowych. Procent zrzeszenia jest jednym z najwyższych na świecie. Największym związkiem zawodowym w Danii jest 3F. Zasady dotyczące m.in. wynagrodzenia, emerytury i czasu pracy określane są w Danii przez zbiorowe układy pracy. 3F jest ekspertem w zbiorowych układach pracy oraz w ustawodawstwie na rynku pracy.
Związek zrzesza wykwalifikowanych i niewykwalifikowanych ...

STOLICA DANII STAWIA NA EKOLOGIĘ
AUTOSTRADY DLA ROWERÓW

Pomimo że połowa mieszkańców Kopenhagi dociera do pracy i szkoły na rowerach, urbaniści postanowili jeszcze bardziej zwiększyć popularność tego środka transportu w stolicy. W tym celu w mieście powstaje sieć 26 dróg szybkiego ruchu tylko dla rowerów.

W Kopenhadze rozpoczęła się budowa sieci rowerowych autostrad, które mają zachęcić mieszkańców przedmieść ...

WZRASTA ILOŚĆ PRZESTĘPSTW POPEŁNIANYCH PRZEZ POLAKÓW
"CRIME STORY" PO POLSKU

W ostatnim czasie duńskie media wiele uwagi poświęcają fali przestępstw popełnianych przez osoby pochodzenia polskiego. Są to głównie drobne kradzieże i rozboje, choć dochodzi także do poważniejszych incydentów.

Kilka dni temu w Esbjerg w godzinach wieczornych patrol policji zatrzymał w pobliżu placu budowy dziwnie zachowujących się mężczyzn ...

Strona 3 z 4 < 1 2 3 4 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
POMOC DLA ANI
...

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu