Strona główna Ogłoszenia Przydatne linki Kontakt 17 Wrzesień 2019
DEKLARACJA MSZ DANII JEDNOZNACZNA
DANIA CHCE KONTROLOWAĆ GRANICĘ

Taką deklarację złożył podczas wizyty w Berlinie nowy szef duńskiego MSZ Kristian Jensen. Zapewnił, że kontrole nie będą sprzeczne z zapisami Układu z Schengen.

Porozumienie z Schengen znosi kontrole osób przekraczających granice między państwami członkowskimi układu, a w zamian wzmacnia współpracę w zakresie bezpieczeństwa i polityki ...

TRIUMF CENTROPRAWICY W DANII
ZAOSTRZĄ PRZEPISY WOBEC IMIGRANTÓW

Partia centrolewicowa, która do tej pory rządziła w Danii, zyskała najwięcej głosów, lecz w obliczu nawiązanego sojuszu nie może sprawować władzy. W odpowiedzi na wyniki wyborów premier Helle Thorning-Schmidt ogłosiła rezygnację z z kierowania Partią Socjaldemokratyczną.

Najwięcej głosów uzyskała Partia Socjaldemokratyczna, lecz ...

JUTRO DUŃSKIE WYBORY PARLAMENTARNE
W SONDAŻACH GÓRĄ OPOZYCJA

Tuż przed wyborami parlamentarnymi w Danii centroprawica nieznacznie prowadzi w sondażach przed rządzącym blokiem centrolewicowych partii popierających premier Helle Thorning-Schmidt. Wielu Duńczyków wciąż nie wie, na kogo w czwartek odda głos.

Według opublikowanego w poniedziałek sondażu portalu Politiko.dk opozycyjny sojusz centroprawicowy, zdominowany przez ...

DUDA PREZYDENTEM, CHOĆ W DANII WYGRAŁ KOMOROWSKI
ZNAMY JUŻ OFICJALNE WYNIKI PKW

Dziś około godziny 18-tej Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła oficjalne wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich w Polsce. Zwyciężył kandydat Prawa i Sprawiedliwości Andrzej DUDA, zdobywając ogółem 51,55% głosów. Obecny, ustępujący prezydent Bronisław Komorowski uzyskał 48,45% poparcia. Frekwencja wyniosła ogółem 55,34%

Polacy przebywający w Danii również skorzystali z ...

ZAPOWIADA SIĘ EMIGRACYJNY REKORD
SPORO POLAKÓW CHCE EMIGROWAĆ

Może paść emigracyjny rekord. Jeszcze w 2015 roku chce opuścić Polskę 1,275 mln obywateli - wynika z raportu Work Service "Migracje zarobkowe Polaków" z marca 2015 r. - informuje "Metro". W ten sposób liczba polskich emigrantów wzrosłaby do rekordowych 3 mln.

Główny kierunek to Wielka Brytania - jest już tam 642 tys. Polaków. Podstawowy wabik to praca i zarobki dużo wyższe niż ...

10 MAJA WYBORY PREZYDENCKIE W POLSCE
ZASADY GŁOSOWANIA ZA GRANICĄ

Obywatele polscy, którzy chcą oddać swój głos w wyborach prezydenckich w jednym z obwodów wyborczych poza granicami kraju, mogą rejestrować się poprzez internetowy portal ewybory.msz.gov.pl

Żeby zarejestrować się w systemie ewybory.msz.gov.pl należy przygotować swój numer PESEL oraz ...

STARE DOWODY OSOBISTE TO JUŻ HISTORIA
WYMIANA DOKUMENTÓW KONTRA SYSTEM

Od 1 marca 2015 roku urzędy gmin w całej Polsce rozpoczynają wydawanie mieszkańcom nowych, zmienionych dowodów osobistych. Tego dnia rozpocznie także działanie nowy system komputerowy, który będzie odpowiedzialny za ich wydawanie. Lokalne urzędy boją się, czy system ten zadziała, zachęcają więc do wymiany dowodu jeszcze przed 1 marca.

Nowe dowody, to problem także dla osób podróżujących ...

ŻAŁOBA PO SOBOTNIEJ SERII ZAMACHÓW
SOLIDARNI Z OFIARAMI

Flagi na masztach instytucji publicznych opuszczono do połowy. Na głównych placach miast odbywają się marsze pamięci. W kościołach, meczecie i synagodze od niedzieli trwa spontaniczna i zorganizowana modlitwa wiernych. Dania nadal nie może otrząsnąć się po wydarzeniach z soboty.

Około 30 tysięcy osób wzięło w poniedziałek udział w marszu w Kopenhadze, solidaryzując się z rodzinami ofiar ...

ZAMACHY W STOLICY DANII
KOPENHAGA W STRACHU

Dwie ofiary śmiertelne, pięciu rannych policjantów - to efekt zamachów terrorystycznych w Kopenhadze. W ciągu jednego weekendu dokonano tam dwóch aktów terrorystycznych. Wśród mieszkańców narasta obawa, że nastąpią kolejne.

W sobotę po południu zamaskowany mężczyzna ostrzelał centrum kultury w Kopenhadze, gdzie odbywało się spotkanie zorganizowane przez ...

DUŃSKIE SAMOCHODY PO WYPADKACH TRAFIĄ DO POLSKI
NA POCZĄTEK 300 AUT

Do naprawy w Polsce ma wkrótce trafić 300 duńskich samochodów osobowych po wypadkach drogowych. W ten sposób jedna z duńskich firm ubezpieczeniowych chce uniknąć wysokich kosztów takich usług w swym kraju.

Jeśli naprawa tej pierwszej partii powiedzie się, korzystanie z usług polskich mechaników ma stać się ...

MŁODZI POLACY WOLĄ STUDIA W DANII I UK
POLSKIE UCZELNIE TRACĄ STUDENTÓW

Darmowe, prestiżowe studia za granicą to coraz większa konkurencja dla naszych uczelni - informuje "Rzeczpospolita". Mimo niżu demograficznego tylko w ostatnich trzech latach liczba studentów, którzy wybrali naukę w innych krajach, wzrosła o ok. 20 proc. A w przypadku Wielkiej Brytanii nawet się podwoiła. To tam studiuje teraz najwięcej Polaków - prawie 18 tys.

Coraz większym powodzeniem cieszy się także Dania, która ...

Strona 2 z 4 < 1 2 3 4 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
POMOC DLA ANI
...

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu