Strona główna Ogłoszenia Przydatne linki Kontakt 22 Październik 2019
DEKLARACJA MSZ DANII JEDNOZNACZNA
DANIA CHCE KONTROLOWAĆ GRANICĘ

Taką deklarację złożył podczas wizyty w Berlinie nowy szef duńskiego MSZ Kristian Jensen. Zapewnił, że kontrole nie będą sprzeczne z zapisami Układu z Schengen.

Porozumienie z Schengen znosi kontrole osób przekraczających granice między państwami członkowskimi układu, a w zamian wzmacnia współpracę w zakresie bezpieczeństwa i polityki azylowej.

Dania już raz wprowadziła kontrolę na granicy z Niemcami. W lipcu 2011 roku parlament duński zatwierdził propozycję ówczesnego prawicowego rządu, by przywrócić kontrole na granicach, co spotkało się z falą krytyki ze strony Komisji Europejskiej oraz innych państw UE. Na przejściach z Niemcami pojawili się celnicy, którzy dokonywali wyrywkowych kontroli. Wówczas premierem Danii był Lars Lokke Rasmussen, który w ostatnią niedzielę został ponownie mianowany szefem duńskiego rządu.

Przywrócenie kontroli na granicy z Niemcami było jednym z kluczowych postulatów Duńskiej Partii Ludowej podczas rozmów koalicyjnych. Partia ta w ostatnich wyborach parlamentarnych uzyskała drugi wynik, zdobywając o trzy głosy więcej niż tworzący rząd liberałowie z Venstre.

Duńska Partia Ludowa nie chce wyprowadzenia Danii z UE, ale domaga się reform podobnych do tych, o które zabiega premier Wielkiej Brytanii David Cameron, pragnący odzyskać dla Londynu suwerenność w pewnych obszarach. W przypadku Duńskiej Partii Ludowej chodzi głównie o zachowanie kontroli nad polityką imigracyjną.


© foto: pixabay.com
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
POMOC DLA ANI
...

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu