Strona główna Ogłoszenia Przydatne linki Kontakt 22 Październik 2019
DUDA PREZYDENTEM, CHOĆ W DANII WYGRAŁ KOMOROWSKI
ZNAMY JUŻ OFICJALNE WYNIKI PKW

Dziś około godziny 18-tej Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła oficjalne wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich w Polsce. Zwyciężył kandydat Prawa i Sprawiedliwości Andrzej DUDA, zdobywając ogółem 51,55% głosów i to właśnie on przez najbliższe pięć lat będzie sprawował funkcję prezydenta RP. Obecny, ustępujący prezydent Bronisław Komorowski uzyskał 48,45% poparcia. Frekwencja wyniosła ogółem 55,34%

Polacy przebywający w Danii również skorzystali z prawa głosu w niedzielnych wyborach. W obwodach wyborczych w Aarhus i w Kopenhadze frekwencja wyniosła łącznie 55,72% (2113 wydanych kart na 3792 uprawnionych do głosowania). Wśród duńskiej Polonii większym zaufaniem cieszył się jednak Bronisław Komorowski. Na urzędującą głowę państwa ważny głos oddało 54,67% wyborców (1135 głosów), natomiast na Andrzeja Dudę - 45,33% (941 głosów). 37 głosów uznano za nieważne.

Zarówno w Aarhus, jak i Kopenhadze górą był Bronisław Komorowski, choć obwodzie Aarhus różnica między nim a Andrzejem Dudą wyniosła zaledwie... 6 głosów (50,75% na 49,25%). Bardziej zdecydowani okazali się wyborcy oddający swój głos w siedzibie Ambasady RP w Kopenhadze. Tam różnica wyniosła 55,60% do 44,40% na korzyść Bronisława Komorowskiego.

Szczegółowe informacje na temat wyników II tury wyborów prezydenckich RP w duńskich obwodach oraz statystyki dotyczące głosowania znajdą Państwo na stronie Państwowej Komisji Wyborczej.


© foto: pixabay.com
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
POMOC DLA ANI
...

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu