Strona główna Ogłoszenia Przydatne linki Kontakt 22 Październik 2019
ŻAŁOBA PO SOBOTNIEJ SERII ZAMACHÓW
SOLIDARNI Z OFIARAMI

Flagi na masztach instytucji publicznych opuszczono do połowy. Na głównych placach miast odbywają się marsze pamięci. W kościołach, meczecie i synagodze od niedzieli trwa spontaniczna i zorganizowana modlitwa wiernych. Dania nadal nie może otrząsnąć się po wydarzeniach z soboty.

Około 30 tysięcy osób wzięło w poniedziałek udział w marszu w Kopenhadze, solidaryzując się z rodzinami ofiar zamachów w stolicy Danii.
W sobotę 22-letni mężczyzna zastrzelił w stolicy Danii dwie osoby. Ranił pięć. Duńskie służby twierdzą że mógł być inspirowany zamachami w Paryżu. Duńska policja zatrzymała wczoraj dwie osoby podejrzane o pomoc zamachowcowi z Kopenhagi. Mężczyźni, którzy zostali zatrzymani w niedzielę w jednej z kafejek internetowych w stolicy Danii, usłyszeli zarzuty. Według śledczych, podczas pościgu po ataku na dom kultury 22-latek przy ich pomocy pozbył się broni, a także został przez nich ukryty. Po paru godzinach mężczyzna zaatakował znowu w pobliżu synagogi. Policja ze względu na dobro śledztwa, nie podaje danych oskarżonych o pomoc zamachowcowi.

Zamachowiec to urodzony i wychowany w Danii Omar Abdel Hamid El-Hussein, muzułmanin z kryminalną przeszłością. Jens Madsen, szef duńskich służb bezpieczeństwa oświadczył, że nie ma informacji, by napastnik wyjeżdżał do krajów islamskich, gdzie działają organizacje terrorystyczne. Nie potwierdzono też jego związku z terrorystami, odpowiedzialnymi za zamachy w Paryżu. Jednak, według Madsena, nie można wykluczyć inspiracji tymi atakami.

Muzułmańskie organizacje w Danii potępiły zamachowca. Wezwały władze Danii do solidarności ze wszystkimi, łącznie z muzułmanami, którzy "mogą stać się kolejnymi ofiarami w życiu codziennym".


© foto: pixabay.com
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
POMOC DLA ANI
...

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu