Strona główna Ogłoszenia Przydatne linki Kontakt 22 Październik 2019
DANIA ZAOSTRZA PRAWO
ZA POCHWAŁY - UTRATA PASZPORTU

Dania ma już dość imigrantów, którzy uciekają do Syrii, by wziąć udział w dżihadzie. Dlatego też władze pracują nad zaostrzeniem prawa. Kto choćby pochwali terrorystów w internecie, straci paszport.

Władze Danii chcą, by jej obywatele nie mogli brać udziału jako ochotnicy w wojnach domowych w Syrii, Iraku czy Somalii. Prace nad odpowiednią ustawą trwają obecnie w ministerstwie sprawiedliwości. Zgodnie z planami osoby wyrażające poparcie dla działań terrorystycznych na portalach społecznościowych byłyby pozbawiane paszportów. Za takie poparcie będzie można uznać pozytywne wpisy np. na Facebooku o zasadach dżihadu, czyli świętej wojny z niewiernymi, w której uczestniczą bojownicy ugrupowań islamistycznych.

Policyjna konfiskata paszportu połączona z zakazem opuszczania kraju, będzie jednak musiała być każdorazowo aprobowana przez sąd. Zdaniem ministerstwa sprawiedliwości dzięki takiemu ograniczeniu przygotowywane przepisy nie będą naruszały zasad Europejskiej Konwencji Praw Człowieka. Duński kontrwywiad cywilny PET ocenia, że obecnie tylko w Syrii w szeregach dżihadystów działa ponad 100 duńskich obywateli.

Jak zaznaczają media w Danii istnieją środowiska domagające się wprowadzenia szariatu, czyli prawa islamskiego w rejonach przez nie zamieszkiwanych.


© foto: pixabay.com
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
POMOC DLA ANI
...

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu