Strona główna Ogłoszenia Przydatne linki Kontakt 22 Październik 2019
DŁUGO OCZEKIWANA ZMIANA W DUŃSKIM PRAWIE
PODWÓJNE OBYWATELSTWO BĘDZIE MOŻLIWE

Mieszkańcy Danii będą mogli posiadać podwójne obywatelstwo. Po latach dyskusji zgodę na przyjęcie takiego prawa wyraziły partie dysponujące większością głosów w duńskim parlamencie. Podpisały one nawet w tej sprawie specjalne porozumienie.

Jeżeli parlament szybko uchwali ustawę, nowe prawo może obowiązywać za rok. W ten sposób Dania dołączy do większości krajów Unii Europejskiej dopuszczających posiadanie przez ich obywateli dwóch paszportów.

W Danii nowe prawo będzie miało szczególne znaczenie - z 5,5 miliona mieszkańców około 9 procent to cudzoziemcy. Trzy największe grupy europejskich imigrantów to kolejno: Szwedzi, Niemcy i Polacy. Tylko w ubiegłym roku prawo stałego pobytu uzyskało niemal 5500 Polaków, wyprzedzając liczbę osiadających tam obywateli Rumunii i USA. W stosunkowo niedalekiej przyszłości, bo od lata 2015 roku otworzy się przed nimi perspektywa otrzymania obywatelstwa duńskiego bez konieczności rezygnacji z dotychczasowego.

Duńska minister sprawiedliwości Karen Häkkerup w wydanym w tej sprawie oświadczeniu stwierdziła, że w obecnym świecie coraz więcej osób emigruje, nie chcąc jednocześnie zrywać związków z krajem pochodzenia. Dlatego powinno się to im ułatwiać, a nie zmuszać do trudnych wyborów.


©foto: pixabay.com
Komentarze
wasio dnia 18 czerwiec 2014
Pani minister ma łeb na głowie, brawo.
____
www.e-wozki-widlowe.com/wozki-widlowe-still
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
POMOC DLA ANI
...

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu