Strona główna Ogłoszenia Przydatne linki Kontakt 22 Październik 2019
DUŃSKI ZWIĄZEK ZAWODOWY 3F
CHROŃ SWOJE PRAWA WRAZ Z 3F

W Danii większość pracowników przynależy do związków zawodowych. Procent zrzeszenia jest jednym z najwyższych na świecie. Największym związkiem zawodowym w Danii jest 3F. Zasady dotyczące m.in. wynagrodzenia, emerytury i czasu pracy określane są w Danii przez zbiorowe układy pracy. 3F jest ekspertem w zbiorowych układach pracy oraz w ustawodawstwie na rynku pracy.

Związek zrzesza wykwalifikowanych i niewykwalifikowanych pracowników wielu branż zatrudnionych przez państwowych i prywatnych pracodawców. Członkowie związku pracują m.in. w transporcie, budownictwie, przemyśle, rolnictwie, leśnictwie, ogrodnictwie, sprzątaniu, hotelach i restauracjach, jako gońcy i roznosiciele gazet.


Członkowie 3F mogą uzyskać pomoc w:
-zagwarantowaniu dobrych warunków płacowych i zatrudnieniowych
-doradztwie w sprawie duńskich warunków zatrudnienia i pracy w Danii
-przejrzeniu duńskiej umowy o pracę i doradztwie w sprawie Twoich warunków zatrudnienia
-prawnym rozwiązaniu Twoich zawodowych problemów
-pertraktacji porozumień
-wsparcie w konflikcie dot. porozumienia
-pomoc i doradztwo w sprawie Twojego wynagrodzenia, emerytury i warunków pracy
-pomoc w poprawieniu Twojego środowiska pracy
-pomoc i doradztwo przy ewent. wypadkach przy pracy, nieszczęśliwych chorobach zawodowych lub rehabilitacji
-pomoc w przypadku wstrzymania wypłat lub upadłości
-doradztwo i pomoc w nauce i kontynuacji kształcenia.

Członków 3F wspiera silny związek zawodowy. Związek zawodowy zarówno z sercem jak i rozsądkiem, które wykorzystuje się dla dobra członków.
Tutaj znajdziesz kilka dobrych powodów, abyś został członkiem 3F:

-Otrzymasz wsparcie silnej, demokratycznej organizacji, która działa dla Ciebie – zarówno wtedy, gdy trzeba pertraktować Twoje porozumienie i wynagrodzenie, jak i wtedy, gdy masz problemy w pracy itp.

-Kiedy będziesz miał nowego pracodawcę 3F doradzi Ci w sprawie Twojego kontraktu i świadectwa zatrudnienia.

-3F pomoże Ci odzyskać to, co Twoje, jeśli Twój pracodawca zbankrutuje.

-3F wypłaca zapomogę strajkową, jeśli Twojego pracodawcę obejmie konflikt.

-W wielu miejscach pracy członkowie 3F wybrali swoich mężów zaufania, którzy reprezentują ich interesy. To 3F pertraktuje Twoje warunki płacy i pracy i to 3F ma setki porozumień z poszczególnymi przedsiębiorstwami i organizacjami pracodawców.

-Jeśli zdarzy się wypadek, 3F pomoże Ci w prawidłowym i terminowym zgłoszeniu Twojego wypadku / szkody, abyś mógł otrzymać takie odszkodowanie, do jakiego masz prawo. Jeśli władze nie będą chciały uznać szkody, 3F pomoże Ci w przeprowadzeniu lub jeśli to będzie konieczne - w opłaceniu sprawy sądowej. W wielu przypadkach 3F dotarł nawet do Sądu Najwyższego w celu uzyskania uznania szkody.

-3F posiada szerokie spektrum ofert dla członków. Wszyscy członkowie poniżej 65-67 roku życia są objęci ubezpieczeniem grupowym. Jeśli jesteś objęty porozumieniem, jesteś także objęty regulacją emerytalną. Do tego dochodzi oferta kolektywnego i dlatego też taniego ubezpieczenia wypadkowego w ALKA oraz oferta 3F ubezpieczenia wynagrodzenia. Jest także oferta obejmująca czas wolny. Przykładowo karta LO Pluskortet, która daje Ci zniżki na ubezpieczenia, podróże itp.

-3F jest związkiem zawodowym znajdującym się zawsze w pobliżu, dzięki wielu lokalnym oddziałom, które są zawsze gotowe do udzielenia pomocy i porady. (73 lokalnych oddziałów i 91 biur serwisowych)

-3F nie zajmuje się wyłącznie warunkami płacy i pracy lecz udziela także członkom pomocy w związku z wypadkami przy pracy, chorobami zawodowymi, rehabilitacją itp. W 2011 roku oddziały ściągnęły łącznie 1,9 miliarda koron dla swoich członków.

-3F ma ponad 60 stworzonych przez siebie możliwości kształcenia zawodowego zarówno dla młodych jak i dorosłych. 3F doradzi Ci odnośnie możliwości kształcenia wieczorowego.

-Jeśli zostaniesz bez pracy, pomoc i poradę otrzymasz w oddziałach. Wspólnie z kasą-a (dla bezrobotnych) pomogą Ci w znalezieniu nowej pracy. Nasze lokalne oddziały posiadają szeroką wiedzę na temat lokalnego rynku pracy.

-3F pracuje także politycznie dla Ciebie. Zabiera głos, gdy politycy chcą stworzyć ustawy czy przepisy będące w sprzeczności z interesami członków. Tak dzieje się przykładowo, kiedy atakuje się regulację dotyczącą wcześniejszej emerytury. 3F walczy ponadto o równe płace.


© foto: pixabay.com
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
POMOC DLA ANI
...

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu