Strona główna Ogłoszenia Przydatne linki Kontakt 22 Październik 2019
STOLICA DANII STAWIA NA EKOLOGIĘ
AUTOSTRADY DLA ROWERÓW

Pomimo że połowa mieszkańców Kopenhagi dociera do pracy i szkoły na rowerach, urbaniści postanowili jeszcze bardziej zwiększyć popularność tego środka transportu w stolicy. W tym celu w mieście powstaje sieć 26 dróg szybkiego ruchu tylko dla rowerów.

W Kopenhadze rozpoczęła się budowa sieci rowerowych autostrad, które mają zachęcić mieszkańców przedmieść Kopenhagi do zrezygnowania z samochodów i transportu miejskiego na rzecz rowerów. Pierwsza tego typu droga została oddana do użytku w kwietniu br. Zdaniem miejskich urbanistów dzięki takiemu rozwiązaniu zmniejszą się korki, a mieszkańcy będą zdrowsi i szczęśliwsi.

Przeciętny duński rowerzysta używa roweru na dystansie do 5 km, zaś urzędnicy chcieliby skłonić go do pokonywania większych odległości. Chodzi m.in. o mieszkańców przedmieść, którzy obecnie, by dostać się do centrum stolicy, wybierają transport miejski lub samochód.

Aby zachęcić do korzystania z jednośladów władze miasta zdecydowały, że ścieżki będą przypominały jak najbardziej bezkolizyjne, wygodne autostrady. Niektóre wprowadzone rozwiązania to m.in. technologia dostosowująca sygnalizację świetlną do częstotliwości ruchu. Planuje się także montaż śmietników pod odpowiednim kątem, dzięki czemu rowerzyści nie musieliby się zatrzymywać, by wyrzucić papierek, oraz utworzenie szerokich "ścieżek konwersacyjnych", na których dwie osoby mogłyby jechać obok siebie i swobodnie rozmawiać.


© foto: pixabay.com
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
POMOC DLA ANI
...

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu