Strona główna Ogłoszenia Przydatne linki Kontakt 22 Październik 2019
PLANY BUDOWY TUNELU WSTĘPNIE ZAAKCEPTOWANE!
RUSZYŁ PROJEKT "TUNEL"!

Parlamenty Danii i Niemiec zaakceptowały pomysł budowy nowoczesnego tunelu samochodowo-kolejowego, łączącego niemiecką wyspę Fehmarn z duńską Lolland. Rozpoczęcie prac zaplanowano na 2014 rok, natomiast oddanie do użytku gotowego tunelu - na rok 2020.

Według projektu inwestycja ta pochłonie ponad 5 mld euro, a pokrycie jej całkowitych kosztów sfinansować ma strona duńska. Planuje się, że długość tego obiektu wynosić będzie ok.18 km, natomiast wysokość - 13,1 m. Tak olbrzymia inwestycja niesie za sobą wzrost zatrudnienia w regionie, dlatego również polskie firmy wyszły z inicjatywą współpracy przy budowie prefabrykatów do budowy mającego powstać niebawem obiektu. Prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Teresa Kamińska powiedziała PAP, iż spodziewa się zatrudnienia ok. 3000 pracowników z naszego kraju, liczy również, że zlecenia otrzymają nasze rodzime huty, cementownie oraz producenci kruszyw.

Thomas Gyldal Petersen, konsultant DanskMetal, w rozmowie z dziennikiem "Politiker" uważa, że bezpośrednio przy budowie projektu pracę znajdzie ogółem ok. 5-7 tys. osób. Wyjaśnia również, iż tak duża inwestycja w znacznym stopniu poprawi kondycję firm nie tylko w samej Danii, ale i na terenie innych państw Wspólnoty EU, przede wszystkim Niemiec i Polski.


© foto: pixabay.com
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
POMOC DLA ANI
...

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu